2011 | Europejski Tydzień Młodzieży w naszych rękach przyszłość leży

Europejski Tydzień Młodzieży w poprzednich latach » 2011 | Europejski Tydzień Młodzieży w naszych rękach przyszłość leży

W ramach projektu zorganizowaliśmy debatę młodzieżową w Kielcach, na którą licznie przybyła młodzież oraz eksperci. Młodzi ludzie wraz z zaproszonymi gośćmi dyskutowali o bezrobociu, wyrównywaniu szans młodzieży, wolontariacie i aktywności społecznej młodych osób. Uzupełnieniem debaty była wystawa „Młodym okiem na Europę” zorganizowana na Placu Artystów w Kielcach. Przedstawiała ona fotografie i opisy projektów zrealizowanych przez świętokrzyską młodzież.

Przez cały tydzień młodzi ludzie mogli brać udział w konkursach na Facebooku. Każdego dnia pojawiało się pytanie konkursowe. Ci, którzy odpowiedzieli najszybciej, otrzymali nagrody. Do obchodów włączyliśmy także lekcje „Eurowolontariat – ciekawy start w dorosłe życie” przeprowadzone przez konsultantów Regionalnego Biura Eurodesk Polska w Kielcach.

Europejski Tydzień Młodzieży zrealizowaliśmy wraz z partnerami: Stowarzyszeniem "Aktywność Współpraca Rozwój", Muzeum Historii Kielc, Uczelnianą Radą Samorządu Studentów przy Wyższej Szkole Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach, Wyższą Szkołą Ekonomii i Prawa im. Edwarda Lipińskiego w Kielcach.
W ramach projektu powstała także publikacja oraz film.

Szczegółowe informacje o projekcie