Czym jest Europejski Tydzień Młodzieży?

Europejski Tydzień Młodzieży to czas, w którym główną rolę odgrywa młodzież. W całej Europie są wówczas organizowane wydarzenia skierowane do młodych ludzi. Mają one na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy i potrzeby młodych obywateli. Debaty, spotkania, warsztaty czy dyskusje tworzą platformę do wymiany poglądów i doświadczeń pomiędzy młodzieżą a osobami odpowiedzialnymi za kreowanie polityki młodzieżowej. Przedstawiciele młodego pokolenia mogą dzięki temu aktywnie zmieniać otaczającą ich rzeczywistość.

W ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży są organizowane także wydarzenia outdoorowe, takie jak: flashmob, masa krytyczna, sonda uliczna, maraton, wystawa zdjęć w przestrzeni publicznej, wspólne grafitti na murze, wspólne puszczanie latawców/balonów, teatr mimów, pokaz kuglarstwa, tor przeszkód, wspólne malowanie na chodniku flagi UE lub innego hasła, piknik, zorganizowany koncert, spektakl dla mieszkańców. Wszystko zależy od pomysłowości młodzieży.
Europejski Tydzień Młodzieży jest organizowany w ramach programu „Młodzież w działaniu”. W tym roku odbędzie się on już po raz szósty. Projekty w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży są realizowane na poziomie lokalnym, regionalnym, krajowym i europejskim. Dzięki temu cała Europa skupia się w tym czasie właśnie na młodzieży.

Zapraszamy na oficjalną stronę ETM - konferencje.frse.org.pl/etm2013

 

  • Europejski Tydzień Młodzieży w Polsce

    Europejski Tydzień Młodzieży 2013 rusza już niebawem. Konferencje, debaty, konkurs fotograficzny, rajdy rowerowe, wystawy - to tylko niektóre atrakcje, które czekają na młodzież. Wiecie już co będzie się działo w Kielcach i Jędrzejowie. A jakie wydarzenia czkają na młodzież na poziomie ogólnokrajowym?